Evropské fondy podpořily brněnskou školičku Vesněnku - projekt byl ukončen k 31.8.2013
 

V pátek 4.října 2010  zahájila provoz školička pro děti od 1 do 5 let Vesněnka, o.p.s.v režimu finanční spoluúčasti EU a státního rozpočtu ČR.  Tento netradiční typ mateřské školy tak umožní díky volitelné době,  délce pobytu a nízké ceně pomoci především zaměstnaným rodičům.

Díky finanční podpoře se v rámci měsíce září a říjen 2010 podařilo zrekonstruovat a dovybavit vnitřní i zahradní prostory školičky. V kuchyni byla osazena myčka a velká chladnice, mikrovlnná trouba. Ve spací mistnosti byla instalována vestavěná skříň, do které se nám pohodlně vejde 25 lůžkovin a zásoby ložního prádla pro děti, nové postýlky s hygienickými matracemi, kapsáři a barevným ložním povlečením. V herně jsou instalovány nové stolečky, policové systémy. děti získaly nové hračky, jídelní pohádkové soupravy, rádio s přehrávačem, elektronické klávesy, orfeovy nástroje, čekáme na dodávku nových koberců. Všechny prostory byly nově vymalovány, proběhla výměna posledních tří oken.  Herna byla vybavena novými roletami.

Máme za sebou úspěšné podání  Zprávy o zahájení realizace projektu, která nám byla schválena pro drobných úpravách. V červenci nám byla schválena Monitorovací zpráva č.2. V měsíci září 2011 jsme odevzdali ke kontrole Monitoirovací zprávu č.3 a čekáme na její kontrolu a zaslání další finanční  část dotace.

Vesněnka v tuto chvíli zaměstnává 8 lidí.

Stav dětí je k tomuto dni 36 zapsaných dětí, na pořadníku čekatelů je 76 dětí. Cena díky podpoře klesla na 30 Kč/hod. a pro rodiče, kteří služeb Vesněnky využívají se stala příjemně únosnou.  Finanční podpora zajišťuje rodičům dětí možnost práce na  zkrácené či plné úvazky, studovat, pracovat na DPP, či se připravovat na vstup do zaměstnáni.  První tři návštěvy pro nové děti ve školičce při zvykání jsou zdarma, po potvrzení následné docházky zasílá ekonomka pokyny k platbě na následné období - 2 měsíce.

Školičkou Vesněnka od 1.5.2009 prošlo již 180 dětí. ESF podpoří provoz školičky Vesněnka na dobu tří let do 31.8.2013. 

Aktuálně

Podle harmonogramu našeho ESF projektu jsme 12.září 2012 odeslali naši 5.monitorovací zprávu ke kontrole na řídící orgán MPSV. Tato 5.monitorovací zpráva bude předložena naší koordinátorce, paní Lence Ryjáčkové z MPSV. Na základě schválení této MZ bychom měli získat finannčí prostředky na další monitorovací období záží 2012-únor 2013.

Všechny kroky harmonogramu úspěšně plníme, školička praská ve švech a na seznamu čekatelů je dalších 71 dětí.