O Vesněnce

Školička pro děti Vesněnka je rodinným zařízením péče o děti předškolního věku, které vychází z místních tradic a zkušenosti čerpá u obdobně zaměřených organizací. Zajišťuje kvalitní zázemí s péčí a programem pro děti ve věku od 18 měsíců do čtyř let a umožňuje zaměstnaným rodičům na potřebnou dobu zajistit alternativu k domácí péči o jejich dětiZejména maminkám umožňuje přijmout částečný pracovní úvazek, neztratit kontakt s bývalým zaměstnáním a doplňovat si vzdělání studiem.

Centrum je v provozu ve všední dny (pondělí až pátek) od 8.00 do 16.00 hodin.  Provoz je celoroční, včetně měsíců červenec a srpen. Ve dnech státních svátků nezajišťuje centrum provoz.

V centru se o děti starají tzv. tety, které mají odbornou způsobilost pro práci s dětmi od jednoho roku.

Školičku tvoří jedna smíšená třída, která umožňuje spojení mladších dětí s těmi staršími. Maximální kapacita centra je dvanáct dětí.

Délka a doba pobytu dětí v centru je stanovena rodiči. Rodiče podepisují dohodu o zajistění péče o jejich dítě v přesně stanovených termínech.

 

 

Jak to vše začalo?

Vznik Vesněnky byl podmíněn současným stavem zařízení pro děti předškolního věku. Inspirací se stala zařízení provozovaná v Holandsku... 

Napsali o nás

Denní centrum pro děti Vesněnka, o.p.s. (Královopolské listy; květen 2009)

Centrum pro děti pomůže rodičům (Deník; 6.5.2009)

Kam s předškolákem? Do Vesněnky (Sedmička, č.3, 30.4. - 6.5.2009)

O Vesněnce v pořadu Sama doma (ČT, Sama doma; 24.4.2009)

Školek je jako šafránu, zachraňují to soukromé chůvy (zena-in.cz; 1.4.2009)

V Brně se otevře nový typ školky, umožní nepravidelný režim (iporadna.cz; 13.3.2009)

V Brně se v květnu otevře nový typ školky (lidovky.cz; 13.3.2009)

Nová školka umožní nepravidelný režim (Lidové noviny; 13.3.2009)